"Pikaajaline lähisuhe kui mustikal käik"

19. JUULI 2018

Pikaajaline lähisuhe võib ühel hetkel hakata paistma kui hämarduval suveõhtul mustikal käik – kõik on ühtviisi tuttavlikult roheline ning esmapilgul ei hakka eriti ühtegi marja silma. Lähemalt uurides avaneb mustikalehtede varjus aga rikkalikult sinetav suus sulav naudingut pakkuv avastus.

Pikaajaline lähisuhe võib mingil hetkel tunduda tuttavlikult üksluine. Arvan, et tean juba ette, kuidas mu kaaslane mingis olukorras käitub, mida ta mu küsimusele vastab jne. Kuna ma olen oma arvamises kindel, ei hakka ma igal hetkel isegi enam kaaslaselt küsima. Sama muster laieneb ka oma mõtete ja tunnete jagamisele – hoian üha enam oma sisemaailmas toimuvat vaid endale, kuna eeldan teadvat ette, kuidas mu kaaslane mu jagamisele reageerib. Enda sisemaailma oma kaaslasega mitte jagades hakkan tundma end üha üksikumana ning suhtest eemale triivima.

​Eeldades, kuidas mu kaaslane käitub, reageerib, mõtleb jne kaotan võimaluse teistsuguseks vastuseks. Sedaviisi kaob tasahilju suhtest uudsuse võlu ning kirg.

​Selleks, et oma kaaslases märgata taas nautimisväärseid omadusi nn mustikaid, tuleb võtta aega ja talle lähemale kummarduda. Olla avatud võimalikele uutele vastustele ja mõtetele. Suhe on tegelikult igal hetkel uus. Uus taustsüsteem, uus mõte, uus kogemus, uus kohtumine. Siin ja praegu teadlikult üksteist märgates ja teise vastu huvi tundes ei saa ükski suhe “vanaks minna”.

Minge “mustikale”!

Mustikad

+372 55 606 704

gestaltpsuhhoterapeut @gmail.com

Tähtvere 4, Tartu 51007, Eesti

Mittetulundusühing KOOS. reg.nr 80244087